O wszystkim co interesujące

Czym jest coaching inteligencji emocjonalnej?

Jeszcze niedawno miałem duże problemy w życiu prywatnym i zawodowym. Pracowałem w bardzo dużej korporacji – codzienny stres, nerwy związane z ciągłymi wyjazdami. Byłem bardzo nerwowy – nie panowałem nad swoimi emocjami. Niestety, wpływało to bardzo negatywnie na moje życie osobiste. Moja rodzina miała nieustanne pretensje, że nie było mnie w domu. Weekendy w pracy. Ciągłe wyjazdy służbowe. W pewnej chwili powiedziałem dość. Pomógł mi coaching inteligencji emocjonalnej. W dzisiejszym wpisie opowiem czym jest ten rodzaj coachingu i jak wpłynął na moje życie.

Nie byłem pozytywnie przekonany do warsztatów. Myślę, że głównie wynikało to z tego, że nie chciałem się przyznać, że mam problem. Niepotrzebnie. Kiedy już wreszcie wybrałem się na warsztaty było to dla mnie wyjątkowe przeżycie. Oczywiście – najpierw było spotkanie indywidualne. Poznałam doskonałych specjalistów nie naciskali na zwierzenia. Od tak, spokojna rozmowa o życiu. Była mi bardzo potrzebna.

 

Coaching inteligencji emocjonalnej bardzo pomaga – teraz już to wiem. Wszystko bierze się z naszej samoświadomości. To z niej bierze się nasze pozytywne działanie. Bardzo ważna jest równowaga między pracą, a życiem osobistym. Mając ułożone życie zawodowe – możemy też się cieszyć szczęśliwym życiem prywatnym.

Czym jest coaching inteligencji emocjonalnej?

Zapisałem się na warsztaty. Dziwie się sam sobie, ale chodzę na nie do dzisiaj. Muszę się przyznać, że bardzo mi pomagają. Podczas trwania zajęć poznałem niezwykle pozytywne osoby. Zawsze myślałem, że jestem sam ze swoim problemem. Praca w dużej korporacji. Nieustanne ciśnienie i ja sam po środku tego wszystko. Było to naprawdę frustrujące – teraz wiem, że osób z podobnym kłopotem jest więcej. Każdy warsztat mi bardzo dużo daje. Jest to jeden dzień w tygodniu gdzie mogę się totalnie zdystansować do swoich problemów – spotkać ludzi podobnych. Po dwóch latach chodzenia na warsztaty relacje z niektórymi osobami z grupy stały się naprawdę wyjątkowe. Spotykamy się co jakiś czas – chodzimy do kina, spotykamy się na kawę.

Dzisiaj już wiem – jestem tego całkowicie pewien. Coaching inteligencji emocjonalnej jest bardzo potrzebny w życiu człowieka. Pozwala z dystansem spojrzeć na życie – tak jakby z boku. Człowiek staje się spokojniejszy.