22 czerwca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Budowa domu – najważniejsze informacje dla każdego

2 min read

Każda budowa wymaga odpowiedniego wkładu finansowego, ale nie tylko….

Przed rozpoczęciem budowy trzeba też podjąć wiele innych czynności. Aspekty prawne – są najważniejsze przed rozpoczęciem budowy. Pozwolenia, pomiary czy zapisy w księdze wieczystej to działania, które są obowiązkowe. Należy też odpowiednio wcześnie poszukać firm, które będą świadczyć nam usługi budowlane, remontowe i wykończeniowe. Dowiedz się, jak zabrać się do budowy. Jakie czynności wykonać na początku, aby budowa przebiegała pomyślnie, bez nerwów.

Aspekty prawne – ważne przed rozpoczęciem każdej budowy

Przed rozpoczęciem każdej budowy trzeba przede wszystkim załatwić wszystkie sprawy formalne. Należą do nich:

  • wypis i wyrys z planu miejscowego,
  • mapa zasadnicza i mapa do celów projektowych,
  • oświadczenia o możliwości przyłączenia do poszczególnych sieci,
  • opinia geotechniczna,
  • decyzja o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej,
  • pozwolenie na budowę lub zgłoszenie do budowy,
  • zaświadczenie o rozpoczęciu robót budowlanych,

To większość pozwoleń, które należy posiadać przez rozpoczęciem budowy. Oczywiście są i sytuacje indywidualne, kiedy tych pozwoleń potrzeba więcej. Czas oczekiwania na otrzymanie pozwolenia na budowę jest różnorodny – może wynosić nawet kilka lat.

Z czyich usług musisz skorzystać?

Jeśli zamierzasz budować dom, to jest długa lista firm i branży, z których musisz skorzystać. Pierwszym z nich jest notariusz, który ureguluje niektóre sprawy formalne. Geodeta Piła to również obowiązkowa osoba, z których usług musisz skorzystać. Wymierzenie działki i wniesienie jej na mapę jest obowiązkowe. Geodeta również odbiera budowę. Firmy budowlane, firmy wykończeniowe, hydraulik, elektryk to kolejne firmy, z których usług na pewno skorzystasz.

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba wiele czasu, aby postawić i wykończyć dom. Ważne jest też skorzystanie z usług firm, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Czy Ty masz takie sprawdzone firmy w okolicy? Podziel się opiniami o firmach, z których usług korzystasz – może pomoże to innym, którzy nie wiedzą z czyich usług skorzystać.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.