21 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Jakie rowery są najlepsze w 2022 roku?

2 min read
Nowe rowery miejskie

Jazda na rowerze wpływa korzystnie na naszą sylwetkę, zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto każdego dnia, przynajmniej przez pół godziny, korzystać z  możliwości jazdy na rowerze.  Myślisz nad kupnem nowego sprzętu? W tym artykule skupimy się na samych rowerach. Czy rowery holenderskie nadal są najlepsze? Jakie marki Polacy najchętniej wybierają w tym roku?

Nie tylko marka stanowi problem

Jazda na rowerze jest zdrowa. Ale jaki rower wybrać, by najlepiej odpowiadał naszym potrzebom? Niektórzy żyją na wsi, gdzie wiele tras wokół stanowią drogi polne. Inni mieszkają w dużych miastach, a większość  ich jazdy obejmuje wybrukowane lub asfaltowe ścieżki rowerowe. Są też osoby kochające kolarstwo górskie. Co wybrać? Jaki rower kiedy się sprawdzi? A idąc dalej – jaka marka jest najlepsza?

Jaki typ roweru wybrać?

Mieszkasz na wsi i większość twoich wycieczek rowerowych ma miejsce poza asfaltami? W takim razie najlepiej sprawdzi się rower górski do lekkiej jazdy rekreacyjnej. To jeden z najpopularniejszych segmentów rynku. Nosi też nazwę ATB lub rekreacyjne MTB. Opcją dla bardziej zaawansowanych jest wyścigowy rower górski. A co dla tych, którzy jednak więcej czasu spędzają na jeździe po szosach? Wtedy do wyboru jest rower klasyczny bądź wyścigowy szosowy. Oczywiście to bardzo ogólna klasyfikacja, a na rynku znajdziemy bardziej i mniej zaawansowane konstrukcje z tego segmentu. Z podstawowych typów zostały nam jeszcze nowe rowery miejskie. Jak sama nazwa wskazuje ich głównym przeznaczeniem jest jazda po mieście. W obrębie typów, które wymieniliśmy jest wiele kombinacji i możliwości. Nie możemy także zapomnieć o rowerach elektrycznych.rowery holenderskie

Rowery holenderskie wciąż górą

Choć na całym świecie jest masa producentów rowerów, to wciąż na jednej z najwyższych pozycji są rowery holenderskie. Do ich najpopularniejszych marek zaliczamy:

Oprócz marek holenderskich bardzo popularne stały się rowery Trek, Specialized i Giant. Nie zapominajmy o naszych polski rowerach firmy Romet!

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.