21 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Sport – czy zawsze wychodzi nam na zdrowie?

2 min read
Dobry Ortopeda Poznań

Coraz więcej osób zwraca uwagę na styl życia. Modne staje się zdrowe odżywianie, uprawianie sportu czy zażywanie suplementów. Zgodnie z przysłowiem ,,sport to zdrowie” aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasz organizm. Ale czy zawsze?

Uprawianie sportu – o czym warto pamiętać?

Sport to zdrowie i każdy o tym wie. Ważne jest, aby uprawiać go regularnie i z głową. Jeśli nie mieliśmy nigdy do czynienia ze sportem i nie wiemy, jak się za to zabrać, to warto skorzystać z usług trenera personalnego. Oczywiście uprawianie sportu to nie tylko ćwiczenia na siłowni. Bieganie, pływanie czy sztuki walki też będą świetnym rozwiązaniem. Jeśli jednak zdecydujemy się na ćwiczenia na siłowni po raz pierwszy to warto skorzystać z usług trenera personalnego.

Dlaczego? Trener personalny podpowie nam, jak  poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz dopasuje nam odpowiedni plan treningowy. Wiele osób twierdzi również, że pod okiem trenera personalnego mamy większą motywację.

Sport – czy zawsze korzystny dla zdrowia?

Ważne, aby ćwiczenia wykonywane były z głową. Źle wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do kontuzji. Również przeciążenie stawów czy wypadki podczas ćwiczeń mogą doprowadzić do kontuzji.

Leczenie komórkami macierzystymi

Kontuzji – z czyich usług warto skorzystać?

Jeśli regularnie zmagamy się z kontuzjami albo mamy dolegliwości bólowe w zakresie dolnych i górnych kończyn, to warto skorzystać z porady specjalisty. Dobry ortopeda Poznań postawi odpowiednią diagnozę oraz wdroży skuteczne leczenie.

Często sportowcy zmagają się z bólem kolan. Spowodowane jest to upadkami albo złą techniką wykonywanych ćwiczeń. W celu konkretnej regeneracji wykonuje się leczenie komórkami macierzystymi. Dzięki temu operacja jest mało inwazyjna, a leczenie skuteczne.

Złamania, skręcenia, zwichnięcia to najczęstsze kontuzje, z którymi zmagają się sportowcy. Jeśli chcesz zatem uniknąć kontuzji i urazów to wykonuj ćwiczenia powoli, zgodnie z instrukcją!

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.