13 kwietnia 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Czy fotobudka Poznań to atrakcja warta wypożyczenia?

2 min read
Fotobudka Poznań

W trakcie pandemii trudno było organizować większe imprezy. Wiele osób zdecydowało się przełożyć wesela i tym podobne na 2022, a nawet 2023 rok. Należysz to jednej z nich? A może będziesz wprawiać huczne urodziny? Popularna na takich imprezach stała się fotobudka Poznań. Czy to opłacalna atrakcja?

Fotobudka Poznań – Kto to wymyślił?

Zacznijmy od teorii. Czym jest fotobudka Poznań? To zautomatyzowane urządzenie, które wykonuje zdjęcia i od razu je drukuje. Wykorzystuje się ją głównie do wykonywania fotografii paszportowych bądź legitymacyjnych. Ale to nie wszystko. Służy również do celów rozrywkowych jako atrakcja podczas imprez, wesel i tym podobnych. Skąd właściwie wzięło się te urządzenie? Pierwszą fotobudkę w 1925 roku wymyślił, skonstruował i opatentował Anatol M. Josepho, imigrant z Syberii.  Fotobudkę odwiedzało dziennie aż 7,5 tysiąca osób stojąc w kolejce, aby zrobić sobie kilka zdjęć na jednym pasku za 25 centów. Ciekawostką jest, że wśród osób czekających do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce był między innymi gubernator stanu Nowy Jork. Wtedy czas wydruku wynosił 10 minut. W 1927 r. Anatol M. Josepho otrzymał za swój wynalazek milion dolarów. Dziś, patrząc jaką popularnością cieszy się ta atrakcja, zupełnie nas to nie dziwi.iluzjonista Warszawa

Dlaczego tak chętnie wybierana?

Kto nie lubi miłych wspomnień uwiecznionych na zdjęciach? Możemy do nich wracać, kiedy tylko mamy ochotę. W trakcie wesel, urodzin, rocznic ślubu i tym podobnych uroczystości, fotobudka jest świetną sposobnością, by uwiecznić chwile z bliskimi nam osobami. Nierzadko są to wesołe, a nawet szalone zdjęcia. Zwykle osoby wynajmujące to urządzenie dają możliwość wyboru tła, jakie ma być widoczne za nami, ramki, która ma nas otaczać na zdjęciu a także napisu. Może to być data, imiona, zabawne słowa – co tylko zechcemy. Ale to nie wszystko. Do dyspozycji gości są różnego rodzaju akcesoria takie jak:

  • kapelusze,
  • parasole,
  • sztuczne wąsy,
  • peruki,
  • zabawne okulary,
  • balony,
  • wiele innych.

Iluzjonista Warszawa – Fotobudka to nie jedyna opcja

Popularną atrakcją jest także iluzjonista warszawa. Na dzień dzisiejszy jest on rzadziej wynajmowany niż taka fotobudka, jednak z każdym rokiem przybywa jego zwolenników. Wynajmowanie iluzjonisty szczególną sławą cieszy się to w dużych miastach takich jak Warszawa czy Kraków. Iluzjonista ma na celu zaintrygować, zaciekawić i zszokować gości, przez co żywo zapamiętają imprezę na długo.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.