23 lutego 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Dlaczego już dziś powinieneś zapisać swoje dziecko do przedszkola prywatnego?

2 min read
Przedszkola Gniezno

Pierwsze dni w przedszkolu nie należą do najłatwiejszych. Dla dziecka to nowe doświadczenie, często trudno mu rozstać się z rodzicem. Czasem zdarza się, że opiekun nie ma nawet prawa wejść na salę przedszkolną z dzieckiem, pierwsze zabawy kończą się płaczem i utęsknionym oczekiwaniem na powrót z pracy rodzica. Prywatne placówki oferują coś całkiem innego – czynności adaptacyjne Twojej pociechy są rozbudowane, maluch ma możliwość płynnego przystosowania się do warunków panujących w grupie kilkorga dzieci. Prywatne przedszkola to możliwość zapewnienia Twojemu dziecku pełnym czynności rozwojowych i komfortu zabawy oraz rekreacji.

Jak wygląda pobyt w prywatnym przedszkolu?

Prywatne przedszkola Gniezno nie posiada w grupie dużej ilości dzieci – w przeciwieństwie do przedszkola publicznego, w którym może znajdować się nawet do 25 dzieciaków, w przedszkolach prywatnych grupy są niewielkie. Ze względu na tak małą ilość osób, opiekunowie są w stanie poświęcić więcej czasu Twojej pociesze. Udzielą jej wsparcia w nauce, zadbają o bezpieczeństwo, co jest trudne, gdy grupy przedszkolne są większe. Ponadto, przedszkola prywatne zapewniają opiekę już od ukończenia przez dziecko 2,5 roku życia.

Niezbędnik przedszkolaka

Przedszkolak potrzebuje być zaopatrzony we własną szczoteczkę do zębów, kocyk, poduszkę i kapcie, które założy przed wejściem na salę zabaw. Prywatne przedszkole ze swojej strony zaopatruje malucha w przybory artystyczne (którymi są kredki, klej, plastelina, farby, kartki papieru, nożyczki, pędzelki, bibuła, itp.) oraz pomniejsze artykuły higieniczne (jak chusteczki, krem na słońce i na mróz), czego nie robią przedszkola publiczne, które nie mają nawet obowiązku wysmarować dziecka kremem przed wyjściem na dwór.

Prywatne przedszkola Gniezno

Określony profil przedszkola prywatnego

Jeśli tego chcesz, możesz posłać swoje dziecka już od przedszkola Gniezno na profil, który rozwija konkretne zdolności malucha. Do wyboru masz profile: językowy, artystyczny, przyrodniczy). Profile rozszerzają gamę zajęć odbywających się w przedszkolu; organizowane są specjalne zajęcia komunikacyjne, gimnastyczne, związane z rytmiką, w plenerze, czy z użyciem przyborów malarskich. Placówki od małości zapewniają dzieciom pełen rozwój ich ukrytych przed światem możliwości.

 

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.