22 czerwca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Małopolska – Co ciekawego można tu zobaczyć?

2 min read
Apartamenty Kraków Stare Miasto

Co warto zobaczyć w Małopolsce? Tak naprawdę, żeby poznać wszystkie tutejsze atrakcje i móc zobaczyć to, co najpiękniejsze w tym województwie, musiałbyś mieć przynajmniej dwa tygodnie urlopu. W tym artykule wymienimy podstawowe atrakcje tego, wiele oferującego, województwa. Zapraszamy do lektury.  

Stolica Małopolski – Kraków

Kraków to miasto, do którego odwiedzenia nie trzeba jakość szczególnie zachęcać. Każdego roku przybywają tu miliony turystów z całego świata. Najchętniej odwiedzaną częścią miasta jest oczywiście Stare Miasto. Od 1978 roku ta część Krakowa wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rynek tu jest największym w Polsce i jednym z najpiękniejszych w Europie. Warto zobaczyć Kościół Mariacki, którego sklepienie zdobili mistrzowie polskiego malarstwa tacy jak Jan Matejko, Józef Mehoffer i Stanisław Wyspiański. Nie da się także pominąć sukiennic. Kolejne to Barbakan, Brama Floriańska i resztki murów miejskich z basztami. I tak naprawdę wymieniać można jeszcze wiele. Żeby zwiedzić stolicę małopolski wiele osób decyduje się rezerwować apartamenty Kraków Stare Miasto. Do wyboru naprawdę dużo, a mając apartament w centrum Krakowa można w pełni poczuć jego klimat. A co zobaczyć w okolicy miasta?apartament w centrum Krakowa

Co zobaczyć w okolicach Krakowa?

Na liście zabraknąć nie może światowej sławy – Kopalni Soli w Wieliczce. Ta położona jedynie 15 kilometrów od Krakowa kopalnia rocznie odwiedzana jest przez ponad milion turystów. Jej siostrą jest Bochnia. Kiedyś tworzyły jedną kopalnię. Jest to najstarsza kopalnia soli w Polsce. Dziś pełni funkcje jedynie turystyczne, zwiedza się korytarz leżący na 300 m głębokości, który w jedną stronę pokonuje się wagonami a z powrotem pieszo. Jeśli masz mocne nerwy odwiedź Muzeum Auschwitz-Birkenau, które utworzono na obszarze hitlerowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Auschwitz II Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince leżącej 3 km dalej.

Parki narodowe

Będąc w Małopolsce nie możesz pominąć wycieczek do TPN – Tatrzańskiego Parku Narodowego, Ojcowskiego Parku Narodowego, Babiogórskiego, Pienińskiego, Gorczańskiego i Magurskiego. Te, zaskakująco piękne, dziedzictwa naturalne potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wybrednych.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.