22 czerwca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Frezowanie CNC i inne metody obróbki metali

2 min read
Frezowanie CNC Bydgoszcz

Frezowanie CNC, tak jak i pozostałe usługi CNC są popularne. Z tych usług korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Chcąc pozyskać metale lub inne materiały o konkretnych kształtach, wielkości czy grubości kontaktują się z zakładami tokarskimi, które świadczą szereg usług z zakresu obróbki metali. Jak wybrać najlepszy zakład tokarski? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

 

Frezowanie CNC Inowrocław – na czym polega ta metoda obróbki

Frezowanie CNC to znana metoda, która wykonywana jest w wielu zakładach, które świadczą usługi z zakresu obróbki metali. Frezowaniu poddaje się nie tylko metale, ale również i inne materiały, do których zaliczyć możemy plastik, tworzywa sztuczne, szkło, ceramikę, czy drewno. Dla wielu osób frezowanie kojarzy się z obróbką mebli i właśnie ta metoda jest wykorzystywana do obróbki frontów meblowych. Metoda ta polega na obróbce materiałów o płaskiej powierzchni.

Frezowanie CNC Bydgoszcz i inne usługi CNC

Oczekiwania i wymagania rynku stają się coraz bardziej wygórowane, w każdej dziedzinie życia. Rozwój technologiczny widoczny jest na wielu płaszczyznach i sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych maszyn. W zakresie przemysłu istnieje wiele rodzajów obróbki metali. Coraz popularniejsze staje się przemysłowe cięcie CNC. Zalet ten maszyny jest wiele, jednak do najbardziej znaczących zaliczyć można ogromną precyzję i dokładność oraz ograniczenie pracy człowieka. Powstające maszyny CNC wykorzystuje się do frezowanie, toczenia, cięcia laserem czy cięcia wodą.

Frezowanie CNC Inowrocław

To, co warto wiedzieć o tych metodach obróbki metali to:

  • cięcie laserem wykonywane jest z wykorzystaniem wysokiej temperatury, Dzięki tej obróbce uzyskać można nawet najbardziej skomplikowane elementy;
  • cięcie wodą to najczystsza metoda, jaka jest na rynku. Cięcie wykonywane jest za pomocą urządzenia zwanego WaterJet – czynnikiem tnącym jest woda pod bardzo wysokim ciśnieniem;
  • toczenie CNC – tej metodzie poddaje się materiały w kształcie brył obrotowych do obróbki. Toczenie wykonywane jest za pomocą tokarek. Metoda ta ma zarówno swoje zalety, jak i wady.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.