27 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Nowe osiedle Żnin – Gdzie powstało i co ma do zaoferowania?

2 min read

Żnin to miasto, które wciąż się rozwija. Oprócz marketów, nowoczesnych terenów zielonych powstają tu także nowe osiedla. Jedno szczególnie przyciąga uwagę. W tym artykule powiemy, gdzie znajduje się to nowe osiedle Żnin oraz co oferuje w kwestii mieszkań, okolicy i lokalizacji.

Nowe osiedle Żnin – Gdzie?

Żnin to spore miasto. Jego powierzchnia to  8,35 km². Liczba ludności wynosi 13 793. Możemy tu znaleźć wiele marketów takich jak Biedronka, Netto, Dino, Żabka i tym podobne. Są także liczne sklepy obuwnicze oraz z odzieżą. Znajduje się tu również salony sukni ślubnych. Dzięki licznym placówkom szkolnym, a także przedszkolom rodzice mają wiele do wyboru w kwestii edukacji ich dzieci. Wiele miejsc pracy zachęca osoby z mniejszych miejscowości położonych wokół Żnina. Nie można zapomnieć o tym, że w centrum miasta stoi powiatowy szpital. Nic dziwnego, że budują się tu nowe domy, a także powstają całe osiedla. Obiecujące nowe osiedle Żnin, o którym mówi tytuł artykułu znajduje się przy ulicy 1 Stycznia. Co można powiedzieć o tej okolicy?Mieszkania Żnin

Ciche i spokojne miejsce blisko centrum

Nowe osiedle otoczone jest terenami zielonymi. Na pieszo dojdzie się w 15 minut nad jezioro.  To naprawdę cicha i spokojna okolica, mimo, że do centrum nie jest daleko. W pobliżu znajduje się wiele punktów usługowych takich jak:

  • salony fryzjerskie,
  • salony kosmetyczne,
  • sklepy spożywcze – najbliższe to Netto i Biedronka.

Co ważne, blisko nowych apartamentów Żnin jest szkoła podstawowa i przychodnia rodzinna. Daje to doskonałe zaplecze edukacyjne i medyczne. Udogodnieniem jest także trasa szybkiego ruchu S5. Ponieważ wiele osób chce pracować w Poznaniu, mieszkania Żnin na nowym osiedlu są dobrym wyborem.

Czy warto zainwestować w Żninie?

Jeśli lubisz nie za duże miasta, a przy tym wygodę i ładne widoki, to Żnin jest idealnym rozwiązaniem. Są tu kawiarnie, restauracje, szkoły, sklepy, szpital, dobra komunikacja z Poznaniem, Wągrowcem i innymi miastami a także jezioro. Właśnie tu znajduje się słynny hotel „Cukrownia Żnin”, w którym nagrywany był jeden z odcinków ostatniego sezonu programu Top Model. Żnin to przyszłościowe miasto.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.