12 lipca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Okna dachowe – rewelacyjny sposób na rozjaśnienie poddasza!

2 min read
Firma remontowa Olsztyn

Okna dachowe – któż z nas ich nie zna? W przypadku posiadania zamieszkałego poddasza są najlepszym sposobem na wpuszczenie do wnętrza naturalnego światła i świeżego powietrza. Warto jednak wiedzieć, że ich konstrukcja jest zupełnie inna niż okien fasadowych i znacznie zmieniają one architekturę budynku. Mają też odmienne parametry termoizolacyjne, sposób otwierania i sterowania. Ważne, by odpowiednio rozmieścić je na dachu! W kwestii okien dachowych w Gnieźnie warto nabywać je u profesjonalistów!

Czym poza kształtem różni się okno dachowe od fasadowego? 

Istotnym elementem, który odróżnia okno dachowe od fasadowego jest kołnierz uszczelniający. Okna dachowe zbudowane są zazwyczaj z drewna, najczęściej sosnowego, które lakierowane jest specjalnym preparatem – gwarantuje to ich długowieczność. Pozostałe elementy nie odbiegają w konstrukcji od okna elewacyjnego. Zdecydowanie rzadziej spotyka się okna dachowe plastikowe – wynika to ze stałego narażenia okna dachowego na niekorzystne czynniki atmosferyczne i produkcja okna plastikowego oraz odpowiednie jego zabezpieczanie jest nieopłacalna, a często też zdecydowanie mniej trwała. 

Zwróć uwagę na czynnik przenikalności ciepła!

Kupując okna dachowe w Gnieźnie koniecznie warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności ciepła! Jest to istotne, ponieważ pomieszczenia na poddaszu narażone są na utratę ciepła zimą, a zbytnie przegrzewanie latem. Szacuje się, że w pomieszczeniach ogrzewanych współczynnik ten nie powinien przekraczać 1,1 W/(m²·K). warto jednak zauważyć, że w sprzedaży są również okna dachowe w Gnieźnie, których współczynnik nie przekracza 0,6 W/(m²·K). Są one zdecydowanie droższe, jednak w przypadku szczególnie wystawionych na działanie promieni słonecznych pomieszczeń warto rozważyć ich opłacalność. 

Gdzie kupić najlepsze okna?

Kupując okna dachowe zdecydowanie warto zdecydować się na zakup u profesjonalistów – sprawdzić ofertę najbardziej polecanych dyskontów budowlanych, którzy mają współpracę z wiodącymi producentami okien i udzielają na nie gwarancji – wtedy można ze spokojem zakupić okna, które rozjaśnią wnętrze przytulnego poddasza! Firma remontowa Olsztyn – różne firmy zajmują się montażem okien, lepiej jednak skorzystać jest z usług montowania okien firmy, która zajmuje się ich sprzedażą.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.