21 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Usługi dźwigowe w 2023 – Czy mocno podrożeją?

2 min read
Dźwig Poznań

Wszyscy boimy się tego, co przyniesie rok 2023. Tak naprawdę można wiele przypuszczać, ale jak będzie, okaże się w praktyce. W tym artykule skupimy się na budowlance, a dokładniej wynajmie maszyn budowlanych, takich jak dźwig Poznań. Jak bardzo te usługi podrożeją? Może lepiej na szybko zakupić własny sprzęt?

 Jak jest teraz i dlaczego?

Wojna poruszyła całym światem, ale niektóre kraje poczuły jej skutki szczególnie. Między innymi mówimy tu o Polsce, która przyjęła miliony uchodźców, straciła możliwość dostaw różnych produktów i materiałów z Rosji oraz Ukrainy, czego skutkiem jest inflacja. Inflacja dotknęła każdą dziedzinę gospodarki. Równie, a nawet szczególnie, budowlankę. Powiedzmy o tym, dlaczego usługi dźwigowe Poznań aż tak mocno podrożały. Powodem jest między innymi fakt, że najniższa krajowa poszła w górę. Ci, którzy wynajmują dźwig Poznań, zwykle oferują również ich operatora, któremu muszą zapłacić. Kolejna sprawa to paliwo. Dźwig potrzebuje dużo więcej paliwa niż auto. Do tego dochodzą także inne, mniejsze kosztu i jak wszystko się weźmie pod uwagę to za jedną roboczo godzinę żurawia płaci się teraz od 300 do 600 złotych. A takich roboczo godzin też potrzebnych jest naprawdę dużo. A ta kwota nie uwzględnia kosztów dojazdu do klienta, które wynoszą nawet 40 złotych za kilometr. A co będzie  w roku 2023?

usługi dźwigowe Poznań

Co przyniesie rok 2023?

To, o czym mówimy nie dotyczy jedynie dźwigów. Chodzi o wynajem wszystkich maszyn budowlanych. Jeśli chodzi o przyszły rok, który zbliża się już naprawdę wielkimi krokami, to nie wiemy, jak bardzo sytuacja się pogorszy. Zniesione zostaną niektóre pomoce rządowe, obniżone podatki. Możemy się spodziewać kolejnych podwyżek cen paliwa, a także materiałów budowlanych. Najniższa krajowa również wzrośnie. To wszystko będzie oznaczało wyższe ceny za wynajem maszyn budowlanych.

A może własny dźwig Poznań?

Jeżeli regularnie wynajmujesz od kogoś maszyny budowlane, zastanów się, czy nie opłaci ci się bardziej kupienie własnego dźwigu czy koparki. Najlepiej zrobić to jeszcze w tym roku, bo w przyszłym na pewno te maszyny będą droższe.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.