12 lipca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Czy ciągłe wynajmowanie dźwigu się opłaca? 

2 min read
Dźwig Poznań

Firmy budowlane były, są i będą potrzebne. Na świecie jest coraz więcej ludzi, a co za tym idzie buduje się domy, bloki, centra handlowe, szkoły, sklepy, punkty usługowe i tak dalej. Największe firmy budowlane posiadają własny dźwig Poznań – a raczej całe floty maszyn, nie tylko dźwigów. A co powiedzieć o mniejszych przedsiębiorcach? Czy warto wynajmować maszyny budowlane? O tym w artykule.

Wynajmowanie dźwigu – wady i zalety

Dźwig Poznań to maszyna budowlana niezbędna na każdej większej inwestycji budowlanej. Dźwigi to nie tylko wysokie na kilkadziesiąt metrów żurawie. Chodzi również o mniejsze maszyny, dzięki którym można podnosić towar na wysokość kilkunastu metrów. Takie dźwigi potrzebne są między innymi przy budowie wiaduktów, mostów-przejść dla zwierząt na drogach szybkiego ruchu i tym podobnych konstrukcji. Wiele firm budowlanych nie posiada własnych maszyn, ponieważ woli je wynajmować. Ma to swoje plusy – nie potrzeba miejsca na przechowywanie maszyn. Poza tym nie płaci się za ich utrzymanie, w co zaliczamy również drogie ubezpieczenie i serwisowanie. Mówiąc kolokwialnie – ten kto nie ma drogich maszyn budowlanych śpi spokojniej. Jednak są też tego wady. Jakie?

Zdarza się, że firma budowlana przyjmuje zlecenie, umawia się, że prace zakończy w tym i tym terminie, a kiedy przychodzi potrzeba wykorzystania maszyn budowlanych, żadna firma wynajmująca je nie jest dostępna, ponieważ maszyny są już zaklepane. Poza tym ceny za wynajęcie dźwig Bydgoszcz są kolosalne. Płaci się nie tylko za roboczo godziny, ale również za transport maszyny, co zwykle wynosi kilkadziesiąt złotych za kilometr!

dźwig Bydgoszcz

Własny dźwig Poznań i inne maszyny – wady i zalety

Niektórzy decydują się zainwestować we własne maszyny. Jakie są tego wady? Tak naprawdę wymieniliśmy je w poprzednim akapicie mówiąc o zaletach wynajmowania dźwigów. Właściciel maszyny musi opłacać jej serwisowanie, ubezpieczenia. Musi pamiętać o regularnych przeglądach. Poza tym duże maszyny wymagają dużego placu do przechowywania.  Jednak mając własne sprzęty wiesz, że zawsze są dostępne. Ponadto, jeśli nie masz akurat zleceń na inwestycje budowlane możesz wynajmować same maszyny, a na tym na pewno dobrze zarobisz.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.