21 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Własne spa ogrodowe to strzał w dziesiątkę!

2 min read
Jacuzzi ogrodowe

Wiosna przywitała nas przepiękną pogodą, która zachęca nie tylko do porządków ogrodowych, ale także do odpoczynku na swoich tarasach, ogrodach wśród śpiewu ptaków i słońca. Czy jest coś co polepszy nam nastrój i pozwoli się jeszcze lepiej zrelaksować? Oczywiście, że tak, wystarczy postawić na spa ogrodowe! Dowiedz się, jak je mieć u siebie!

Jakie są wymagania techniczne?

Jacuzzi ogrodowe to tak naprawdę duża wanna, do której mieści się od dwóch do nawet ośmiu osób, w zależności od wielkości. Główna funkcja, która tak zachęca coraz więcej osób, to hydromasaż, który masuje nam całe ciało w oparciu o dysze, które pod różnym ciśnieniem masują różne części ciała. Co potrzebujemy, aby móc mieć je w swoim własnym ogrodzie? Wystarczy jedynie zasilanie elektryczne, które mamy na dworze; ujęcie wody lub możliwość pociągnięcia węża ogrodowego, a także odpowiedni odpływ kanalizacyjny.

Spa ogrodowe

Na cały rok, czy na lato?

Większość osób korzysta ze spa ogrodowego tylko i wyłącznie wiosną i latem. Wszystko zależy jednak od nas. Z jacuzzi można korzystać przez cały rok i nic się z nim nie będzie działo, pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy. Naszym zdaniem znacznie lepiej odczuwa się klimat spa ogrodowego przez cały rok!

Musimy jedynie pamiętać o odpowiedniej izolacji termicznej, a także niezbędnym zasilaniu. Pozwoli nam to napawać się gorącą kąpielą nawet w mroźne dni. Aby jacuzzi ogrodowe było przydatne cały rok warto, aby wanna była zlokalizowana nie dalej niż 10 metrów od wejścia do domu – taki odcinek nawet na dużym mrozie będziemy mogli szybko przejść nie zważając zbytnio na niską temperaturę.

Jeśli boisz się ogromnych rachunków za prąd, to oczywiście nie musisz z niego korzystać przez cały rok. Wiadome, że zimą urządzenie będzie potrzebowało dużo więcej energii do nagrzania niż latem. Warto jednak tą kwestię dobrze przemyśleć. Może mimo wszystko warto wypróbować taką opcję przez jeden sezon i sprawdzić, czy rzeczywiście rachunki są droższe? Z pewnością nie pożałujesz.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.