21 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Przenośniki kubełkowe i ślimakowe – Czym są i jak wybrać?

2 min read
przenośniki kubełkowe

Jesteś rolnikiem, a Twoje gospodarstwo się rozwija? Pewnie planujesz zakup nowych urządzeń i sprzętów. Warto rozważyć przenośniki kubełkowe i ślimakowe, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę. Czym one dokładnie są? Do czego służą? O tym w poniższym artykule.

Najpierw przenośniki kubełkowe – Czym są?

Używając fachowego nazewnictwa przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak: ziarna zbóż, cukier, kruszywa i tym podobne. Wykorzystywane są w procesach technologicznych. Najczęściej do napełniania silosów lub zbiorników. Klasyfikuje się je jako przenośniki cięgnowe członowe. Mówiąc bardziej „po naszemu”, dzięki nim możliwe jest przenoszenie materiałów sypkich na inny poziom. Umożliwiają transport materiału na duże wysokości. Charakteryzują się:

  • małą awaryjnością,
  • bezpieczeństwem pracy,
  • doskonałą szczelnością,
  • wysoką wydajnością,
  • niskimi kosztami eksploatacji.

Wykonywane są ze stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Zobaczmy, czym są przenośniki ślimakowe.

przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe – Czym się różnią?

Tak samo, jak kubełkowe, przenośniki ślimakowe produkuje się za stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Użyty materiał zależy od klienta i jego potrzeb. Przenośniki te znane są również jako podajniki ślimakowe do zboża. Do czego służą? Do transportu materiałów sypkich na wcześniej ustalone odległości. Dzięki temu przyspieszają czynności kiedyś wykonywane ręcznie. Urządzenia tego typu składają się z długiej rury oraz napędu hydraulicznego. Ich głównymi parametrami są:

  • średnica zewnętrzna wstęgi,
  • średnica wału roboczego,
  • skok, możliwość wykonania wału roboczego ze zmiennym skokiem,
  • długość robocza,
  • kąt pracy.

Współczesne przenośniki ślimakowe są w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami, mającymi kluczowe znaczenie dla procesu produkcji oraz późniejszej dystrybucji – ułatwiają wykonywanie pracy, jednocześnie obniżając koszty działalności.

Jak wybrać?

To zależy, jakie będą miały zastosowanie. Znaczenie ma rodzaj prowadzonej przez ciebie działalności. Jak powiedzieliśmy wyżej przenośniki ślimakowe przede wszystkim wykorzystywane są w rolnictwie. Kubełkowe maja trochę szerszy zakres. Jedne i drugie mogą mieć różne parametry. Mogą być także zrobione z innej stali. Zanim się na coś zdecydujesz, warto zapytać fachowca, co on by wybrał w twojej sytuacji. Taka osoba posiada doświadczenie, nie tylko wiedzę. Odnośnie doświadczenia – ważny jest też wybór samej firmy. Tu trzeba być ostrożnym, ponieważ nie każdy przedsiębiorca jest uczciwy. Pamiętaj, że zawsze masz prawo do zapytania o dokładne materiały użyte do stworzenia danego produktu, o atesty i tym podobne. Uczciwy przedsiębiorca nie powinien mieć problemu z udzieleniem Ci takich informacji. Możesz wcześniej zapoznać się z opiniami dostępnymi w Internecie.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.