27 maja 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Zakres działań komornika

2 min read
Sąd Rejonowy w Gdyni

Komornik – słowo, które w wielu ludziach wyzwala bardzo negatywne emocje i strach. Praca komornika nie należy do najmilszych – każdego dnia styka on się z ludzkimi, zawiłymi historiami życiowymi oraz problemami finansowymi. Czym tak naprawdę zajmuje się komornik i co należy do jego kompetencji?

Sąd Rejonowy w Gdyni

Komornik jest funkcjonariuszem publicznym – pracuje na zlecenie Sądu Rejonowego w Gdyni lub innych siedzib sądowych. Zakres jego obowiązków jest szeroki i zależny od indywidualnego charakteru każdej sprawy. Zazwyczaj pomaga on w sporządzaniu wniosków egzekucyjnych oraz negocjuje on spłaty długów. Zazwyczaj sprawy, którymi zajmują się komornicy dotyczą prawa gospodarczego – zdarza się jednak tak, że są związane również z prawem karnym.

Jak znaleźć dobrego komornika?

Jeśli mamy dłużników, którzy nie chcą uregulować z nami odpowiednich należności powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do Sądu o pomoc. Możemy też sami poszukać firm windykacyjnych. Działają one na terenie całego kraju . Najszybszym sposobem znalezienia odpowiedniej agencji windykacyjnej jest oczywiście Internet. Za jego pomocą możemy sprawdzić referencje danej firmy i zapoznać się z opiniami przeszłych i obecnych klientów.

Dobry komornik wyróżnia się przede wszystkim konsekwencją w działaniu. Musi być to osoba pewna siebie , ale też kulturalna i odpowiedzialna. Ważna jest także odporność na stres. Przedstawiciele tego zawodu mają nierzadko styczność z trudnymi, niełatwymi dłużnikami. Zdolność egzekwowania należności i przeprowadzania rzeczowej rozmowy jest najważniejsza.

Z usług komorników korzystają bardzo różni klienci – często są to osoby prywatne, które nie radzą sobie z egzekwowaniem należności od osób bliskich. Do komorników z rejonu całego kraju zgłaszają się również firmy, które mają problemy finansowe ze swoimi dawnymi klientami lub współpracownikami.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.