12 lipca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Znicze szklane, plastikowe i solarne – co warto o nich wiedzieć?

2 min read
Znicze

Wszystkich Świętych to nie jedyny dzień, kiedy na cmentarzach pala się znicze. Są osoby, które zmarłych odwiedzają na cmentarzach codziennie. W sklepach, szczególnie tych przycmentarnych znaleźć można szeroki wybór zniczy i wkładów do zniczy. Które z nich warto wybrać?

Znicze i wkłady do zniczy – szeroki wybór

Często zastanawiamy się, jakie znicze i wkłady do zniczy warto zakupić. Wiele osób stawia na produkty lepszej jakości, które kosztują więcej. Wymienne wkłady powodują, że oszczędzimy na zakupie kolejnych zniczy, słabszej jakości.

Rodzaje zniczy, które znajdziemy w sklepie to znicze: szklane, plastikowe, solarne, gliniane, elektryczne oraz witrażowe.

Charakterystyka zniczy – co o nich warto wiedzieć?

Pierwszą kategorią są znicze szklane. Są najczęściej wybierane spośród wszystkich. Dlaczego? Są łatwo dostępne – znajdziemy je zarówno w sklepach, jak i Internecie. Znicze te posiadają wiele zalet. Pierwszą z nich jest ich waga. Są znacznie cięższe niż pozostałe znicze, dlatego w przypadku niepogodny nie przewrócą się, ani nie spadną z nagrobka. W rynku dostępnych jest wiele rodzajów zniczy szklanych. Dostępne są w różnych kolorach, kształtach i wielkości. Cena ich, w zależności od miejsca zakupu, może różnić się.

Wkłady do zniczy

Znicze plastikowe – dlaczego są tak chętnie wybierane?

znicze plastikowe zakupić możemy w różnych kształtach – od serc po kapliczki. Często, aby trzymały się na pomniku, należy zakupić specjalną podkładkę – plastikową, ceramiczną bądź szklaną. Zaletą zniczy plastikowych jest również ich cena, która zaczyna się czasami już od niecałej złotówki.

Znicze solarne – powracają do łask

Znicze solarne są praktyczne i ekologiczne, ale niestety nie dają takie efektu, jak znicze z żywym płomieniem. Znicze te ładują się w dzień, a świecą w nocy. Starczają nawet na kilka lat. Niestety ich cena, jest znacznie wyższa, niż zniczy szklanych czy plastikowych. Inwestycja ta, patrząc jednak na czas żywotności tych zniczy, opłaca się.

 

W sklepach znajdziemy jeszcze wiele innych rodzajów zniczy, czy wkładów do zniczy. To, na jaki produkt zdecydujemy się zależy głównie od naszych upodobań i możliwości finansowych.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.