12 lipca 2024

Ciekawe opisy

O wszystkim co interesujące

Pilniki do paznokci i bloczki polerskie – Jakie wybierać?

2 min read
Pilniki do paznokci

W tym artykule skupimy się nieco na branży beauty, a dokładniej na akcesoriach do stylizacji paznokci. Jakie pilniki do paznokci i bloczki polerskie wybierać? A właściwie czym się one różnią? Czy warto kupować je przez Internet? Zapraszamy do lektury.    

Pilnik pilnikowi nie równy! Jakie pilniki do paznokci wybierać?

Gdyby zapytać kogoś nieobeznanego w branży beauty, czym różnią się od siebie pilniki do paznokci, zapewne usłyszelibyśmy, że różnica może polegać jedynie na materiale wykonania, ewentualnie kolorze. Ale okazuje się, że pilniki kosmetyczne mają wiele różnic! Jakich? Z doborem pilników wcale nie jest tak łatwo. Źle dobrane mogą mocno niszczyć płytkę paznokcia i przyczyniać się do ich łamliwości. Pilniki różnią się od siebie, kształtem, ziarnistością, materiałem wykonania, zdobieniami a także wytrzymałością. Ze względu na różne wartości, nadają się do różnych celów. Im większa gradacja tym delikatniejsze pilniki – nie nadają się do akrylu czy żelu. Sprawdzą się natomiast przy płytce naturalnej. Ostre pilniki – czyli te o mniejszej gradacji są idealne właśnie do sztucznej płytki.

Bloczek polerski do polerowania?

Do czego może służyć bloczek polerski do paznokci? Wydaje się, że jak sama nazwa wskazuje do polerowania. I to bardzo dobry trop. Bloki przede wszystkim służą do polerowania i matowania paznokci. Ale nie jest to ich jedyna funkcja. Wykorzystywane są również do usuwania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu. Mogą się też przydać do modelowania powierzchni tipsa. Czyli pilniki do paznokci służą nam do nadawania kształtu paznokciom, a bloki polerskie do wygładzania ich powierzchni. Bloczki są zdecydowanie delikatniejsze. One również – tak, jak pilniki – różnią się od siebie ziarnistością.

Czy akcesoria do paznokci warto kupować przez Internet?

Zanim kupisz gdzieś pilniki, bloczki czy inne akcesoria dowiedz się, czy ich producent, sprzedawca zwraca uwagę na higienę. To ogromnie ważne, ponieważ w pracy kosmetyczki zdarzają się drobne skaleczenia, każdy kontakt bakterii i wirusów z krwią może prowadzić do zakażenia. Czy warto kupować przez Internet? Zdecydowanie tak, ponieważ wtedy ceny bywają najczęściej niższe niż w sklepach stacjonarnych. Można także trafić na bardzo fajne promocje.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.